רשימת הטיפים הסודית שלי למתגרשים נחשפת!

כבר 27 שנים שאני מייצג מתגרשים. הניסיון שלי, עזר לי לצבור מאגר של עצות פרקטיות שכדאי ליישם ברגע שמחליטים להתגרש. החל מההתנהלות מול הילדים ועד ההתנהלות הפיננסיות. סמכו עליי, אלו עצוות ששוות זהב! קריאה נעימה.

עורך דין גירושין בצפון

הכנה מראש

הגעתם להחלטה הקשה כי ברצונכם להתיר את קשרי הנישואין עם בן או בת הזוג עימם חלקתם את חייכם עד כה? זה הזמן להתחיל ולרכז כל מסמך שעשוי להיות רלוונטי להליך.

חשיבות ההתארגנות המוקדמת טמונה בכך שבלהט היצרים המעורבים בהליכי גירושין, לאנשים יש נטייה להסתיר מסמכים חשובים, כמו אישורים, חוזים ושאר אסמכתאות שימושיות הקשורות בחסכונות, ממון וקניין משותף, אשר מחלוקתם הם יעדיפו להימנע עד כמה שיתאפשר להם.

לשמור על קור רוח ושיקול דעת

הליך הגירושין אינו הליך פשוט, הינו הליך מורכב ובעל השלכות רבות להמשך חייכם וחיי ילדיכם. מטבע הדברים כמי שמצויים בהליך גירושין הנכם במצב שאינו פשוט ושרויים במתח רב. דווקא במצב זה ועם כל הקושי שבדבר עליכם להימנע מנקיטת הליכים באופן אימפולסיבי שאינו מושכל.

אל תערבו את הילדים והעדיפו שמירה על יחסים מיודדים

בהליכי גירושין, רוויי רגשות ויצרים ככל שיהיו, חשוב מאוד להימנע עד כמה שניתן מהפיכת הילדים לצד בעימות בין בני הזוג, וודאי שלא להפוך אותם לקלף מיקוח. זכרו כי בן או בת זוגכם, הם עדיין אמא או אבא עבור ילדיכם המשותפים, וככל שמדובר על ילדים צעירים יותר המעורבות שלהם במחלוקת ביניכם, עלולה להסב להם נזק נפשי כבד ומתמשך יותר.

שמירה על שפה מכבדת ויחסים תקינים עם בן או בת הזוג בהליך הגירושין, תשרת גם את טובת ילדיכם וגם את טובתכם שלכם, בהמשך הדרך. בשלב בו הסכמתם ביניכם שברצונכם ליידע את הילדים על החלטתכם להתגרש, מומלץ לפנות להתייעצות מול איש או אשת מקצוע מתחום בריאות הנפש או ההדרכה ההורית, שיוכלו לכוון אתכם בסיטואציה הרגישה ולסייע לכם למצוא את הדרך הנכונה לבשר לילדיכם את הבשורה המטלטלת אודות פרידתכם.

במרבית המקרים ההמלצה היא לשלב כוחות עם בן / בת הזוג לצורך ההודעה לילדים ולהבהיר להם בשיחה משותפת, כי הגירושין אינם מתרחשים באשמתם ולא יפגעו בקשר ביניכם לבינם.

אני מזמין אותך לשיחת ייעוץ משפטית עם עורך דין גירושין בצפון, ללא התחייבות.

נהלו את חלוקת הרכוש בצורה מושכלת

כאשר זוגות פונים להליך גירושין, אחד המהלכים החשובים שיש לתת עליהם את הדעת, נוגע ל "חישוב מסלול מחדש" בפן הכלכלי. ישנה חשיבות רבה להערכת יכולתכם הפיננסית, בהינתן שעד כה, ניהלתם משק בית שהתבסס על שתי משכורות, ואילו לאחר הגירושין – תאלצו לכלכל את עצמכם ואת ילדיכם בעזרת משכורת בודדת בלבד.

פנו לקבלת סיוע משפטי של עורך דין המתמחה בדיני משפחה

במידה ובחרתם להתגרש, הקפידו לשכור את שירותיו של עורך דין גירושין מוסמך המתמחה באופן ספציפי בדיני משפחה. עולם דיני המשפחה הוא תחום משפטי מורכב וסבוך ולא כל עורך דין מוסמך לתת מענה בסוגיות המתעוררות סביבו.

בעניינים הנוגעים לזכויות הבעל או זכויות האישה בהליך הגירושין, הסדרי משמורת והסדרי ראיה, חלוקת רכוש וכספים, תשלום דמי מזונות, ועוד ישנה חשיבות מכרעת לליווי משפטי של עו"ד שהתמחה בדיני משפחה ויוכל לספק לכם את ההכוונה הנכונה והתוצאות אליהן אתם שואפים להגיע בהליך.

הגדירו את מטרותיכם בהליך הגירושין

על מנת שהאינטרסים שלכם ישמרו בתביעת הגירושין, חשוב מאוד להגדיר עם עורך הדין המייצג אתכם בהליך מהן מטרותיכם, ומהי האסטרטגיה שתסייע לכם להשיגן. לשם כך, עליכם לשתף את עורך הדין בכל פיסות המידע הנוגעות למערכת היחסים שלכם עם בן או בת הזוג, מרגע היכרותכם ועד למועד ההחלטה על הגירושין.

חשוב להתייחס גם לנושא של הרכוש שצברתם במשותף ובנפרד, ולמערכות היחסים ביניכם ובין בן / בת הזוג לילדיכם. ככל שתואילו לחשוף פרטים רבים יותר בפני עורך הדין ששכרתם את שירותיו, כך גדל הסיכוי לכך שהוא יוכל לפעול לקידום האינטרסים שלכם בהליך הגירושין.

אל תפנו לערכאות המשפטיות ללא עורך דין

אל תנסו לנהל את הליכי הגירושין בבית הדין הרבני ובבית המשפט לענייני משפחה בעצמכם ומבלי ששכרתם את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום. ההליך מורכב מבחינה משפטית, דורש בקיאות בדיני המשפחה שבוודאי אין לכם, ואם תייצגו את עצמכם, אתם עלולים לעשות טעויות הרות גורל בנושאים הנוגעים בנפשכם.

אל תפעלו על פי עצות שאינן מקצועיות

יש נטייה טבעית לכל מי שחווה גירושין בעצמו או בקרב סביבתו לייעץ ולספק מידע בנושא כאילו היה מומחה בתחום. חשוב לזכור כי לכל תא משפחתי נתונים עובדתיים ונסיבות אחרים ועל כן עצות של קרובים ומכרים בנוגע לגירושין בדרך כלל אינן מתאימות למקרה שלכם, אינן מדויקות, הן עלולות לגרום ללחץ מיותר ואף לנזק בתכנון הליך הגירושין. כך למשל, קיימת דעה גורפת בציבור כי לנשים עדיף להגיש תביעות בבית המשפט לענייני משפחה ולגברים עדיף לתבוע בבית הדין הרבני. זה נכון אומנם במקרים רבים, אך בהחלט קיימים מקרים שבהם לאישה יהיה יתרון בבית הדין הרבני ולגבר עדיף יהיה להתדיין בבית המשפט לענייני משפחה. רק עורך דין מומחה לדיני משפחה יוכל לבחון את המקרה לגופו ולייעץ לכם בצורה הנכונה ביותר.

עריכת צוואה

על פי החוק, כל עוד בני הזוג נשואים, כאשר אחד מבני הזוג נפטר, בן הזוג הנותר בחיים יורש מחצית מרכושו, אלא אם בן הזוג הנפטר ערך צוואה בה קבע אחרת. על כן מומלץ לערוך צוואה בה תקבעו מפורשות מי אתם רוצים שיירש את רכושכם.

נהגו באיפוק ושליטה עצמית והימנעו מאלימות במשפחה

למרות שרגשות כמו כעס, שנאה ונקמה מלווים אתכם ביתר שאת בתקופה זו, הימנעו מאלימות מכל סוג שהוא כלפי בן הזוג. אלימות עלולה לגרום להרחקתו של בן הזוג האלים מהדירה המשותפת ולתסבוכת עם רשויות החוק. במידה והינכם חשופים לאלימות במשפחה, אל תהססו לפנות למשטרה. אם הינכם סובלים מאלימות תוכלו להיעזר בגורמים הטיפוליים במרכזים למניעת אלימות השייכים למשרד הרווחה והשירותים החברתיים ומצויים בכל רשות מקומית.

שלום, שמי אמיר בר-לב, עורך דין גירושין בצפון. אני וצוות המשרד שלי בעלי 27 שנות ניסיון בניהול תיקים של דיני משפחה, בהישג מרשים של 97% הצלחה בכל איזור חיפה, קריות ושאר הצפון. אני מתמחה בתיקי משפחה וגירושין מורכבים, ומעניק ללקוחות שלי ליווי משפטי מקצועי, אנושי ומהיר בכל הקשור להליכי משפחה וגירושין – במחיר הוגן.

לפני מס' שנים נבחרתי להיות שופט בבית הדין לענייני משפחה, אך החלטתי לוותר על הכהונה על מנת להמשיך ולעבוד עבור הלקוחות שלי בכל הקשור לענייני משפחה וגירושין בנהריה, חיפה, קריות וכל איזור הצפון.

אני מזמין אותך למלא את הטופס, ולקבל ייעוץ מקצועי מיד, ללא התחייבות.
או להתקשר אליי:
לווטסאפ עם עו"ד ברלב